PRZYGOTOWANIA DO SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY - 31.03.2014r.

Jedni zestresowani, drudzy trochę mniej, a jeszcze inni w ogóle. Tak dzisiaj odpowiadali nasi najstarsi uczniowie na zadawane pytanie: Czy czujesz się zestresowany  jutrzejszym sprawdzianem? W dn. 1 kwietnia 2014r. o godz. 9.00 szóstoklasiści przystąpią do pierwszego ważnego w ich życiu sprawdzianu. Będzie to podsumowanie ciężkiej pracy i nauki w szkole podstawowej. Zadania umieszczone w teście będą odpowiadały standardom wymagań egzaminacyjnych i sprawdzą wiedzę i umiejętności uczniów z kilku dziedzin, które uczniowie powinni opanować w trakcie nauki w szkole podstawowej.
Są to:
1. Czytanie
2. Pisanie
3. Rozumowanie
4. Korzystanie z informacji
5. Wykorzystywanie wiedzy w praktyce

Prace szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Zaświadczenia z wynikiem sprawdzianu szóstoklasisty uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego razem ze świadectwem szkolnym.

Drodzy Uczniowie, sprawdzian szóstoklasisty najlepiej jest potraktować jak kolejny sprawdzian, który należy napisać w trakcie nauki w szkole podstawowej, jako test, który po prostu sprawdza Waszą wiedzę. Życzymy jutro połamania długopisów!!!Mrugnięcie