PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - 21.03.2014r.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach, z radością towarzyszącą temu rozkwitowi. To również czas  porządków, których dokonujemy po zimie, kiedy chcemy przygotować się na przyjście nowej pory roku. Odkurzamy stare kąty, wyrzucamy niepotrzebnie gromadzące się przedmioty, otwieramy szeroko okna na powiew świeżego powietrza. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat, topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze krokusy, tulipany i  żonkile, bociany powracają z ciepłych krain. To znaki  odchodzącej  od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny - topiąc lub paląc  Marzannę.

Z pewnością nie ma w Polsce szkoły, w której pominięto by obchodzenie wczesnowiosennego zwyczaju witania Wiosny. Również w naszej szkole świętowano ten dzień w sposób niezwykły.  I choć od dawien - dawna  dzień ten kojarzył się wszystkim uczniom z wagarami, to w naszej szkole od kilku lat jest jednak inaczej. Nikt nie myśli nawet o nie przyjściu do niej, gdyż w tym dniu jest u nas bardzo wesoło i zabawnie.  Już od rana trwały przygotowania do uroczystych obchodów Pierwszego Dnia Wiosny.

Uczniowie szkoły pod opieką pań: Renaty Pożoga i Sabiny Budniak przygotowali na ten dzień wiele atrakcyjnych niespodzianek. Pierwszym punktem było przygotowanie przez klasy gaików – przystrojonych gałązek sosnowych we wstążki i kwiaty, które później przedstawiciele klas zaprezentowali wszystkim zebranym. Jury czekało trudne zadanie, gdyż musiano wybrać trzy najlepsze prace, a przecież wszyscy zaprezentowali się znakomicie i na wysokim poziomie. Ostatecznie I miejsce przyznano klasie II, drugie miejsce – dzieciom z oddziału przedszkolnego, trzecie zaś – uczniom klasy V. Wszystkie zwycięskie klasy nagrodzone zostały dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

W tym dniu wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w wielu konkurencjach, zarówno sprawnościowych jak i wiedzowych, w łamańcach językowych i w tańcu. Uczestnicy za każdym razem nagradzani byli drobnymi upominkami.

Wszyscy w tym dniu bawili się znakomicie, emocji nie zabrakło. Wiele klas swoim przygotowaniem, organizacją i ogromnym poczuciem humoru mile zaskoczyło swoich wychowawców i innych nauczycieli oraz uczniów, a także samych siebie.  Mamy nadzieję,  że ten dzień co roku będzie obchodzony w podobnej atmosferze i że nie zabraknie nam pomysłów na to,  by dobrze się bawić. Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania i umilenia nam tego niezwykłego dnia.