DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - 13.02.2014r.

W dn.11 lutego 2014r. w ponad 100 krajach na świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło przewodnie „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata. W Polsce po raz dziesiąty obchody organizuje Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu organizatorzy chcą szczególnie podkreślić potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

W naszej szkole w dn. 13 lutego 2014r. uczniowie klas starszych mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną oraz wysłuchać pogadanki pielęgniarki szkolnej p. Krystyny Jaślan, dotyczącej zagrożeń wynikających z nieumiejętnego korzystania z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwnecje zdrowotne i psychiczne ma nadmierne przesiadywanie przed komputerem.