OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - 11.02.2014r.

W dniu 11.02.2014 r.  w Publicznym Gimnazjum w Przyłęku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje ze wszystkich szkół z terenu gminy Przyłęk.Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych:

- grupa młodsza - szkoły podstawowe;
- grupa starsza – gimnazja.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: MATEUSZ JAWORSKI (kl. VI), BARTŁOMIEJ JAWORSKI (kl. IV), DANIEL TATAR (kl. IV). Do turnieju uczniów przygotowała i opiekę sprawowała p. Monika Wierzbicka.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał przybyły z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu oficer mł. bryg. inż. Marcin Płachta, który był jednocześnie sędzią oceniającym odpowiedzi uczniów.
W pierwszej części konkursu uczniowie dwóch grup wiekowych przez 30 minut rozwiązywali test wiedzy pożarniczej o różnym poziomie trudności składający się z 28 pytań. Do drugiego etapu zakwalifikowało się po 3 uczniów z każdej grupy wiekowej, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w części pierwszej.

Podczas drugiej części uczniowie odpowiadali ustnie przed komisją sędziowską na 5 pytań dotyczących zagadnień pożarowych i pierwszej pomocy.

Drugą część konkursu swoją obecnością uświetnili Wójt Gminy Przyłęk - Pan Marian Kuś oraz Przewodniczący Rady Gminy - Pan Wojciech Szmajda, którzy wręczali dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom turnieju.
Dyplomy oraz nagrody pocieszenia otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu.