SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY DLA KL. 0-III - 14.11.2013r.

"BYŁY SOBIE KRASNOLUDKI…" - bajeczka promująca zasady dobrego wychowania
Dzieciom trzeba często przypominać o zasadach grzeczności i dobrego wychowania. Promowanie grzeczności jest nierozerwalnie związane z zachowaniem bezpieczeństwa naszych pociech. Posłuszeństwo i szacunek wobec starszych oraz wpojone zasady dobrego wychowania z pewnością niejednokrotnie ustrzeżą dzieci przed niebezpiecznymi sytuacjami. Ta pełna ciepła, wesoła i sympatyczna bajeczka o Krasnoludkach i Leśnym Dziadku z pewnością pobudzi wyobraźnię najmłodszej widowni i przypomni dzieciom, że lepiej być grzecznym i miłym, niż kapryśnym, niesympatycznym psotnikiem.
         Krasnoludek Gutek jest niegrzeczny, obrażalski i przemądrzały. Nie słuchał rodziców i zagubił się w lesie. Na szczęście spotyka Miłka, który chętnie wskaże Gutkowi właściwą drogę, ale dopiero wówczas, gdy Gutek stanie się grzecznym Krasnoludkiem. Ponieważ jest to trudne zadanie, Miłek postanawia udać się po pomoc do Leśnego Dziadka. Leśny Dziadek za pomocą swego Magicznego Parasola oraz z pomocą dzieci z widowni, zaczaruje Gutka w grzecznego i mądrego Krasnoludka, który zna grzeczne słowa oraz zasady dobrego wychowania. Gutek wreszcie przestaje być małym buntownikiem i staje się miłym, sympatycznym Krasnoludkiem.

Uczniowie kl. 0-III  naszej szkoły mieli okazję obejrzeć bajeczkę pt. "Były sobie krasnoludki..." w dn. 14 listopada 2013r. zaprezentowaną przez aktorów Teatru Profilaktycznego "Moralitet" z Krakowa. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawie, odpowiadały na zadawane pytania, a przy tym przypomniały sobie zasady grzeczności i dobrego wychowania. Mamy nadzieję, że wszystkie te "dobre rady" będą stosowane przez uczniów każdego dnia w stosunku do dorosłych, ale także swoich rówieśników.