SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY - 4.10.2013r.

Teatr "Kurtyna" jest najstarszym Teatrem Profilaktycznym w Polsce. Został założony w 2000 roku w Krakowie. Do jego podstawowej działalności należy organizowanie przedstawień teatralnych, profilaktycznych na terenie całej Polski. Spektakle z prelekcjami adresowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i młodzieży ponadgimnazjalnej. Oferta programowa zawiera również warsztaty z zakresu profilaktyki przemocy i uzależnień. Nasza szkoła współpracuje z Teatrem "Kurtyna" już kilka lat. Uczniowie spotykają się z różnorodną ofertą tematyczną, dotyczącą profilaktyki, przemocy i uzależnień. Inscenizacja teatralna oraz dyskusja aktorów z uczniami po spektaklu jest jedną z wartościowych form oddziaływań wychowawczych na współczesne pokolenie.

W dn. 4 października 2013r. aktorzy teatru profilaktyki wystawili dla uczniów kl. IV-VI naszej szkoły przedstawienie pt." Najlepszy z najlepszych". Kanwą spektaklu był szkolny plebiscyt, w którym uczniowie wybierają osobę cieszącą się największą popularnością, wzbudzającą szacunek i podziw. Główny bohater spektaklu wydaje się być idealnym kandydatem do zwycięstwa. Jednak jego popularność to efekt umiejętnego i wyrachowanego stosowania agresji i przemocy psychicznej wobec rówieśników. Zgodnie z oczekiwaniami, bohater spektaklu wygrywa w plebiscycie "Najlepszy z najlepszych". Podczas wywiadu w studiu telewizyjnym nieoczekiwanie zdradza prawdę o sobie. Cała szkoła nie kryje zadowolenia, konkurs zostaje powtórzony, a szkolna społeczność ponownie wybiera swojego prawdziwego idola.

Dzisiejszy występ to wspaniała lekcja do tego, aby zastanowić się, czy popularność za wszelką cenę jest najważniejszą wartością w życiu.