SPOTKANIE Z POLICJANTEM - 4.10.2013r.

gify policjantOd początku roku szkolnego zwoleńscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzają placówki oświatowe w powiecie zwoleńskim.

W szkołach podstawowych, jak i w gimnazjach prowadzone są pogadanki, których głównym tematem jest bezpieczna droga zarówno do szkoły, jak i do domu.
Przybyły dzisiaj do szkoły funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu p. Krzysztof Gregorczyk i p. Agnieszka Kołdej z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, uświadamiali dzieci o zagrożeniach, jakie mogą na nie czekać nie tylko w drodze do szkoły, ale też bezpośrednio w samej szkole, jak i w domu.

Podczas rozmowy z dziećmi policjant zwracał uwagę między innymi na to, że podróżując samochodem powinny być zapięte nie tylko pasami, ale też zawsze siedzieć w swoich fotelikach. Ostrzegał również maluchów dojeżdżających do szkół autobusami. Przypomniał im o tym, by zawsze po wejściu do autobusu grzecznie siadali i szykowali się do wyjścia z niego dopiero wtedy, kiedy kierowca zatrzyma się pod szkołą lub na przystanku. Rady otrzymały też te dzieci, które przychodzą do szkoły na pieszo. Po raz kolejny usłyszały, w jaki sposób można przechodzić przez ulicę oraz którą stroną drogi należy się poruszać, by być widocznym dla nadjeżdżających samochodów.

Po części teoretycznej podzieleni na dwie grupy wiekowe: klasy 0-III oraz IV-VI, udaliśmy się na przejście dla pieszych. Tam pod okiem policjanta dzieci ćwiczyły prawidłowe zachowanie w czasie przechodzenia przez jezdnię.