FESTYN RODZINNY - 29.05.2013r.

Festyn Rodzinny, który w naszej szkole odbył się 29 maja 2013r. łączył w sobie trzy święta: Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka. Była to okazja do tego, aby dzieci wraz z Rodzicami miło spędziły czas.

Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Jadwiga Czerniak witając wszystkich Rodziców i przybyłych gości: p. Wojciecha Szmajdę - przewodniczącego Rady Gminy w Przyłęku, p. Annę Jeżewską - przewodniczącą Rady Rodziców i naszych wspaniałych uczniów. Następnie goście obejrzeli program artystyczny, który przygotowały dla nich dzieci. Rozpoczęła najmłodsza grupa z oddziału przedszkolnego, która przepięknie zatańczyła i zaśpiewała. W dalszej kolejności występowali uczniowie kl. I-VI, którzy recytowali wiersze i śpiewali. Solistka z klasy IV - Julia Suwała przepięknie zaśpiewała trzy piosenki: "List do mamy", "Za każdy uśmiech Twój" i "Moja Mama". Wzruszenia nie dało się ukryć i niejednej mamie po policzku spływały łzy. Młodszy kolega Julii - Kamil Baryła z kl. II również zachwycił wszystkich swoim głosem. Dopełnieniem do wierszy i piosenek były prezenty, które dzieci samodzielnie wykonały dla swoich Ukochanych Rodziców i wręczyły, składając im życzenia.

Kolejnym punktem tego uroczystego dnia było rozstrzygnięcie konkursu "CIASTO 3×NAJ...", czyli najsmaczniejsze, najładniejsze i najpodzielniejsze. Przygotowane przez Rodziców ciasta zaskoczyły wszystkich, przede wszystkim pomysłowością i niebanalnym wykonaniem. Powołana do wyłonienia zwycięzcy komisja miała niełatwe zadanie. Po degustacji zostały ogłoszone wyniki:

I MIEJSCE - kl. 0 (p. Anna Nędzi)

II MIEJSCE - kl. I (p. Marta Gunia)

III MIEJSCE - kl. VI (p. Renata Pożoga).

Mamy odebrały dyplomy, a przedstawiciele zwycięskich klas gry planszowe dla swoich koleżanek i kolegów. Następnie wszyscy mogli skosztować przepysznych wypieków.

Odbyły się również konkursy dla dzieci i ich Rodziców (np. konkurs pt. "Czy znasz swoją mamę?"). Była to okazja do tego, aby wykazać się wiedzą o swojej mamie, jej zainteresowaniami, ale również do tego, by jeszcze bardziej ją poznać. W tej konkurencji zwyciężyła mama z synem :p. Monika Romańska i syn Wiktor.

Dzieci odebrały nagrody w konkursie "TWÓJ SZCZĘŚLIWY NUMEREK". Największe szczęście mieli: Mateusz Ciupak (kl. VI), Wiktor Maraszkiewicz (kl. I) i Weronika Bieniek (kl. VI).

Tego dnia wszystkie dzieci otrzymały przepyszne pączki ufundowane przez OSP w Grabowie nad Wisłą i lody od ukochanych Rodziców.Dopełnieniem było malowanie twarzy.

Dzieci obejrzały również spektakl pt. "Ruch to zdrowie", który zaprezentowała grupa artystów z teatru w Łodzi.

Na zakończenie wszyscy bawili się w rytmie dyskotekowych piosenek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień tak wspaniale minął, że mogliśmy się lepiej poznać i razem spędzić niezapomniane chwile.