ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI - 25.04.2013r.

Światowy Dzień Książki jest świętem promującym czytelnictwo i obchodzone jest każdego roku 23 kwietnia.

W naszej szkole uczniowie kl. IV-VI w dn. 25 kwietnia 2013r. zaprezentowali się uczniom w występie pt. "Tuwim znany i lubiany". W związku z tym, że rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima, organizacja Światowego Dnia Książki w naszej szkole skupiona była głównie na osobie tego wybitnego polskiego poety. W przedstawieniu przypomniane zostały najważniejsze utwory Juliana Tuwima. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i twórczości autora takich dzieł jak: "Lokomotywa", "Ptasie radio" czy "Słoń Trąbalski".

Wręczone zostały również dyplomy i nagrody książkowe za udział w szkolnych konkursach czytelniczych.

W kategorii kl. I-III zwycięzcami zostali:

I miejsce - PAULINA MADEJSKA, (kl. III)

II miejsce - MAGDALENA LENARTOWICZ (kl. II)

III miejsce - PATRYK WOJTYNIAK (kl. II)

W starszej grupie wiekowej zwycięzcami zostali:

I miejsce - NATALIA CHOŁUJ (kl. VI)

II miejsce - WERONIKA SĘPKA (kl. V)

III miejsce - ANETA ZAGOŻDŻON (kl. V).

Serdecznie gratulujemy!!!