SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY - 4.04.2013r.

W dn. 4 kwietnia 2013r. najstarsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY.

Sprawdzian szóstoklasisty 2013, zwany kompetencyjnym ma skontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.

Tegoroczny arkusz zawierał dwa dłuższe fragmenty do przeczytania, jeden na podstawie tekstu Marii Nagajowej pt. "Sztuka dobrego pisania i mówienia", dotyczący kultury słowa, siły oddziaływania słów oraz wiersz Józefa Ratajczaka pt. "Słowa ze słownika". W pracy stylistycznej pojawił się do napisania list zachęcający do przeczytania ciekawej książki.

W zadaniach matematycznych uczniowie musieli policzyć m.in. pole trawnika i ilość spadającego deszczu na jego powierzchnię w ciągu roku, zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi czasu.

Zakodowane prace uczniów sprawdzać będą egzaminatorzy. Maksymalnie za sprawdzian można uzyskać 40 punktów. Oficjalne wyniki poznamy na przełomie maja i czerwca.

TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH SZÓSTOKLASISTÓW!!!Mrugnięcie