PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - 22.03.2013r.

Kalendarzowa wiosna „przychodzi” do nas 21 marca. Tegoroczna aura pogodowa, przynajmniej na zewnątrz krajobrazu wiosennego nie przypomina. Inaczej jednak było w naszej szkole.

W piątek, 22 marca 2013r. cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w DNIU WIOSNY. Organizacją tego dnia zajęły się panie: Sabina Budniak i Renata Pożoga. Tegoroczne przygotowania Dnia Wiosny związane były z realizacją w naszej szkole programu „MŁODZI ODWAGI”. Dzień ten upłynął pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Na tę okoliczność przygotowanych zostało dużo atrakcyjnych konkursów z nagrodami oraz występów.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy III, którzy w swoim przedstawieniu pożegnali zimę a przywitali długo wyczekiwaną wiosnę- radosną i pełną życia.  Następnie zaprezentowali się uczniowie klasy 0 i I ze scenką i piosenkami o witaminach – o ich znaczeniu i zapotrzebowaniu na nie naszego organizmu. Uczennice klasy II zaprezentowały pracę całej swojej klasy – PIRAMIDĘ ŻYWIENIOWĄ. Plakat klasy IV pt. „WIEM CO I PO CO JEM” zawierał niezbędne informacje o produktach, których młodzi ludzie powinni spożywać w dużych ilościach. Następnie wystąpili uczniowie klasy VI. W przedstawieniu pt. „Bo kto ćwiczy przez całe życie, ten się czuje znakomicie” ukryta została prawda o ogromnym znaczeniu ćwiczeń gimnastycznych i ruchu. Całość występu przeplatana była krótkimi ćwiczeniami i układami tanecznymi  zespołu „Promyczki”. Na zakończenie uczennice klasy V poprowadziły krzyżówkę, którą wcześniej wspólnie z całą klasą wykonały. Chętni uczniowie z widowni zgłaszali się, podając odpowiedzi na zadawane pytania. Hasłem powstałym z krzyżówki „RUCH TO ZDROWIE” zakończone zostały występy.

W drugiej części przedstawiciele klas zaprezentowali prace plastyczne – owoc lub warzywo wykonane dowolną techniką. Przeważającą liczbą głosów wygrała cytryna klasy VI. Najbardziej wyczekiwanym momentem tego dnia była prezentacja i degustacja zdrowych potraw, które uczniowie z wychowawcami od samego rana przygotowywali wspólnie w klasach. „FESTIWAL ZDROWEGO SMAKU” wygrała klasa III z fantazyjnymi, owocowymi koreczkami, na II miejscu uplasowała się klasa I, a III miejsce zajęły najmniejsze dzieci z oddziału przedszkolnego. Jury przyznało również wyróżnienie dla klasy VI za świeżo wyciśnięty sok z 10kg. jabłek i 10kg. marchewek. Wszyscy mogli degustować i kosztować wszystkich przygotowanych potraw. Były one naprawdę przepyszne.Śmiech

Rozegrane zostały również konkursy, zarówno sprawnościowe jak i umysłowe. W konkursie OMNIBUS 2013 zwyciężył po ostrej rywalizacji z siostrą uczeń klasy VI - DOMINIK GOLA. Wszystkie konkurencje nagradzane były smakowitymi owocami.

Dzień ten upłynął w bardzo miłej, wesołej atmosferze.