SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY - "ŚWIATEŁKO W TUNELU" - 25.01.2013r.

Uczniów naszej szkoły w dniu 25.01.2013r. odwiedzili aktorzy Teatru "Kurtyna" z Krakowa ze spektaklem profilaktycznym pt. "Światełko w tunelu".

Spektakl ten porusza problem przemocy i agresji wśród dzieci i młodzieży. Opowiada historię chłopca, który na własnej skórze doświadczył przemocy zarówno w domu jak i w szkole. Sfrustrowany ciągłymi upokorzeniami przenosi swoją złość i agresję na kolegów, bije ich, wyłudza pieniądze, jest niegrzeczny w stosunku do nauczycieli. Pojawiają się u niego problemy z nauką, sięga po papierosy i alkohol. Jego kłopoty i zmianę zachowania zauważa wychowawca klasy, który przełamuje nieufność chłopca i stara się mu pomóc. W spektaklu wszystko dobrze się kończy a to dlatego, by uświadomić młodym ludziom, że jeżeli mają problemy i nie potrafią ich sami rozwiązać, zawsze mogą liczyć na pomoc.