DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ - 26.11.2012r.

We współczesnym świecie mediów i zabawek elektronicznych maskotka pluszowego misia dla niektórych dzieci może być mało atrakcyjna, a bajki o Misiu Uszatku czy Kubusiu Puchatku muszą konkurować z bohaterami kreskówek o obco brzmiących imionach. Mimo to pluszowego misia kochają wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli. Jako ulubiona zabawka dziecięca miś stał się również ulubionym bohaterem literackim.

W ramach udziału w kampanii "Cała Polska czyta dzieciom", uczniowie kl. 0-III uczcili Święto Pluszowego Misia i w dniu 26 listopada 2012r. licznie przybyli do biblioteki szkolnej na lekcję biblioteczną, której głównym bohaterem był miś. Przed wejściem do biblioteki powstała przepiękna wystawa prac plastycznych dzieci z kl. 0-III, zatytułowana "Mój pluszowy miś".      W dzień obchodów święta uczniowie przybyli do szkoły w towarzystwie swoich przytulanek. Uczennice z klasy VI przygotowały krótką prezentację o najsłynniejszych misiach. Dzieci brały udział w konkursach i aktywnie uczestniczyły w zabawie. Przyrzekły, że po powrocie do domu przeczytają dowolną książkę, której głównym bohaterem będzie miś.

Było to niezwykłe wydarzenie, które na długo wszyscy zapamiętamy.