ŚWIĘTO PATRONA - 19.10.2012r.

Dnia 19 października 2012 roku w naszej szkole odbyła  się uroczysta akademia z okazji 70. rocznicy śmierci patronki – Haliny Boguchwały Mirosławskiej i 15-lecia nadania szkole sztandaru.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w  kaplicy w Grabowie. Nabożeństwo odprawił ks. Sylwester Górecki. Sztandar naszej szkoły prezentował się w otoczeniu sztandarów sąsiednich szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk AK Józefa Pawlaka „Brzozy”  w Łaguszowie
 i Publicznego Gimnazjum im. kpt. pilota Tadeusza Sędzielowskiego
w Wólce Zamojskiej.

Goście uczestniczyli w uroczystej akademii przygotowanej przez grono pedagogiczne wraz z uczniami. Swoją obecnością zaszczycili nas Dyrektorzy szkół: p. Teresa Pawlukowska, p. Danuta Marszałek, p. Sławomir Pastuszko oraz goście: p. Andrzej Ostrowski, p. Natalia Przepiórka. Miło nam było gościć także Rodziców i uczniów naszej szkoły. Pod­czas akademii usłyszeliśmy piękne piosenki oraz wiersze, zostały rozstrzygnięte konkursy zorganizowane dla uczniów: literacki i plastyczny. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.