WYCIECZKA UCZNIÓW KL. IV-VI DO SANDOMIERZA - 3.10.2012r.

Dnia 3 października uczniowie kl. IV-VI pod opieką pań: Magdy Baryłka, Renaty Marzęda i Bożeny Potucha uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Sandomierza.

Program zwiedzania rozpoczął się oglądaniem panoramy miasta z tarasu widokowego Bramy Opatowskiej. Następnie udaliśmy się do podziemnej trasy turystycznej o długości 470m. i głębokości dochodzącej do 12m. poniżej poziomu rynku. Byliśmy także w Katedrze Sandomierskiej oraz spacerowaliśmy uliczkami miasta, poznając inne zabytki architektury tego niezwykłego miejsca. Zwiedzanie Sandomierza zakończyła wizyta w zbrojowni rycerskiej, połączona z lekcją muzealną w formie zabawy. Chłopcy mogli sami spróbować swoich sił w walce, a dziewczęta chętnie przymierzały suknie księżniczek.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku w Baranowie Sandomierskim - perły polskiej architektury XVI wieku.

Zmęczeni ale pełni nowych wrażeń wróciliśmy do szkoły.