EUROPEJSKI TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - wrzesień/październik 2020 r.

W dn. 28.09.2020 - 2.10.2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Tydzień Języków Obcych. Z tej okazji na lekcjach języka polskiego, angielskiego i rosyjskiego odbył się szereg lekcji kulturowych zachęcających dzieci i młodzież do nauki języków obcych.

Uczniowie klasy IV na języku polskim tworzyli barwne plakaty zachęcające cudzoziemców do zwiedzania naszego kraju oraz nauki języka polskiego. Na języku angielskim czwartoklasiści poznali nazwy kontynentów, a także charakterystyczne dla nich barwy oraz polskie symbole narodowe w angielskich nazwach.

Piątoklasiści na języku angielskim wsłuchując się w dźwięki pięknej piosenki "Hello to all the children of the world" nauczyli się witać w dziewięciu językach. Na lekji języka polskiego uczniowie ułożyli piękny wiersz o swoim ojczystym języku.

Szóstoklasiści na lekcji języka angielskiego wzięli udział w quizie na temat wiedzy o krajach anglojęzycznych. Dziewczęta chociaż w zmniejszonym składzie pokonały chłopców. Na koniec lekcji wszyscy ćwiczyli wyszukiwanie stolic państw na mapie świata.

Na lekcji języka polskiego w klasie VII młodzież układała rymowanki o Polsce, zabytkach i ciekawych miejscach. Uczniowie wykazali się wiedzą ale też kreatywnością i umiejętnością współpracy w grupach. Na lekcji angielskiego natomiast utrwalili nazwy krajów i narodowości.

Najstarsi uczniowie naszej szkoły z klasy VIII na lekcji języka ojczystego metodą burzy mózgów przedstawili korzyści płynące z nauki języków obcych. Na kulturowej lekcji języka angielskiego utrwalone zostały nazwy krajów i narodowości.

Były to niezwykle wartościowe lekcje :-)