DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - 2.10.2020 r.

W piątek 2 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Warto zatem, by to matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

W dniu tym poprzez wspólną zabawę nasi uczniowie połączyli się z ludźmi na całym świecie. Do akcji włączyło się bowiem kilka tysięcy szkół z różnych krajów świata. Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Dlatego też nasi wychowankowie uczestniczyli w różnego typu grach logicznych, oczywiście utrwalających znajomość tabliczki mnożenia. Była między innymi gra w  przysłowiową "wojnę", domino oraz układanki. Nasi uczniowie postanowili w ten sposób propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Trzeba pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy nauczycielom matematyki za przygotowanie oraz przeprowadzenie zabaw i rozgrywek matematycznych oraz wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

To była dobra, pożyteczna zabawa!