DZIEŃ PUSTEJ KLASY - 25.09.2020 r.

Po raz kolejny szkoły z całej Polski zostały zaproszone do świętowania Dnia Pustej Klasy! Nasza placówka również włączyła się do udziału w tej akcji.

W piątek 25 września 2020 r. ławki w naszych salach lekcyjnych świeciły pustkami. Nauczycielki i nauczyciele zabrali dzieci na dwór. Pogoda dopisała! Słońce i cieplutki powiew wiatru sprawiły, że atmosfera zajęć plenerowych była wyśmienita. Przewodnim hasłem akcji było zorganizowanie uczniom zajęć innych niż na co dzień. Wszyscy starali się, by dzień 25 września był:
...Dniem Lekcji Innych Niż Wszystkie ????
...Dniem Inspirujących Spacerów ????
...Dniem Odkrywania Lasu ????
...Dniem Odpoczynku na Łące ????
...Dniem Parkowych Zabaw ????‍♀️
Tak też się stało! Nasi uczniowie wspólnie z nauczycielami uczestniczyli w zajęcicach lekcyjnych na łonie natury: na placu zabaw, placu przed szkołą, boisku, siłowni, a także... w lesie! Poprzez zabawę oraz kontakt z naturą uczniowie poszerzali zdobytą wiedzę z języka polskiego i angielskiego, w terenie uczyli się rozpoznawać znaki drogowe, czytali lektury szkolne oraz rozwiązywali wiele zagadek i quizów. W tym dniu oczywiście nie można było zapomnieć o rozgrywkach sportowych :-) Dzień upłynął wszystkim bardzo radośnie. Zadowoleni i uśmiechnięci uczniowie pytali, czy nie może tak być codziennie? :-)

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i wspólnie spędzony czas :-)