SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020 - wrzesień 2020 r.

Tradycyjnie i w tym roku społeczność naszej szkoły uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji “Sprzątanie Świata”, która  przebiegała pod hasłem "Rezygnuję, redukuję, segreguję". Mimo tego, że w tym roku akcja niewątpliwie różni się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom i należy o nią szczególnie dbać.

Celem 27. edycji jest wspomożenie segregacji odpadów w gminach. W ostatnich dniach września bieżącego roku nasi uczniowie razem z wychowawcami i nauczycielami zaopatrzeni w rękawiczki i worki wyruszyli w teren, by "sprzątać świat". Akcja ta była również okazją do pogadanek o tematyce ekologicznej, przyczynach i skutkach zanieczyszczenia środowiska oraz sposobu ich zapobiegania.