WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY PT. "PAN TADEUSZ" - 18.04.2024 r.

W dn. 18.04.2024 r. grupa chętnych uczniów z kl. VII i VIII pod opieką p. Hanny Pastuszko i p. Magdy Baryłki uczestniczyła w wyjeździe do Zwolenia. Uczniowie uprzątnęli grób patronki naszej szkoły Haliny Boguchwały Mirosławskiej, zapalili znicze i uczcili pamięć chwilą zadumy. Następnie w zwoleńskim kinie Świt młodzież obejrzała spektakl teatralny pt. "Pan Tadeusz" w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru Artenes.

Widowisko stało się niezwykłą okazją do przyswojenia treści znanej epopei narodowej. Zebranych ujęły nie tylko doskonała gra aktorska, oprawa muzyczna, kostiumy, lecz także sposób przedstawienia obyczajów szlacheckich. Inscenizacja utworu na deskach zwoleńskiej sceny to baśniowe wspomnienie nieistniejącego już świata, wyraz ogromnej tęsknoty za wolną ojczyzną, jak również gorzka refleksja na temat naszych narodowych przywar. Obejrzenie spektaklu było dla uczniów ogromnym przeżyciem, które z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.