TURNIEJ SZACHOWY W RADOMIU - 17.04.2024 r.

W grudniu 2023 r. dwoje nauczycieli naszej szkoły: p. Magda Baryłka i p. Andrzej Ostrowski ukończyli w siedzibie MSCDN w Radomiu szkolenie w ramach projektu "SZACHY W MAZOWIECKIEJ SZKOLE". Dzięki udziałowi w tym programie nasza szkoła otrzymała 30 zestawów plansz do gry w szachy, a od II półrocza prowadzone są dodatkowe rozwijające zajęcia dla uczniów, którzy chcą zgłębić tajniki tej niezwykle "królewskiej gry".
W dn. 17.04.2024 r. w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Wydział w Radomiu odbył się VII Turniej Szachowy dla uczniów kl. I - III ze szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”. Turniej miał liczną obsadę w ilości 67 dzieci z 11 szkół podległych delegaturze w Radomiu.
Dzieci oraz ich opiekunowie zostali oficjalnie przywitani w sali konferencyjnej przez Panią Joannę Rutkę - organizatora turnieju oraz sędziów z ramienia Polskiego Związku Szachowego – współorganizatora turnieju. Zostały przypomniane podstawowe zasady turniejowe.
Dzieci dzielnie rywalizowały w swoich pojedynkach.
Naszą szkołę reprezentowali uczestnicy pozaszkolnych zajęć szachowych: TOBIASZ KACPERSKI, NATALIA KAŁUŻNA, NIKOLA JANAS, PAWEŁ MICHALCZYK, EMILIO ZEKAJ pod opieką p. Magdy Baryłki.
Nasi szachiści zagrali partie zgodnie z systemem szwajcarskim (15 minut na zawodnika). Rozegranych zostało 7 rund. Wszyscy nasi zawodnicy odnieśli po kilka zwycięstw spośród wszystkich rund. SERDECZNE GRATULACJE!
Uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa w turnieju oraz upominek. Był to pierwszy, ale na pewno nie ostatni udział w tym turnieju. Dzieci wróciły do domów zmotywowane, pełne nowych wrażeń i emocji, a przede wszystkim pełne chęci i zapału do dalszych treningów.
Ponadto nasza szkoła otrzymała 3 profesjonalne zegary szachowe.