SUKCES TOBIASZA -OTWP (ETAP POWIATOWY) - 22.03.2024 r.

22 marca 2024 r.  w  Zespole Szkół Rolniczo Technicznych w Zwoleniu odbyły się XXIV eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami turnieju byli Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Zwoleniu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu. W konkursie uczestniczyli zwycięzcy eliminacji gminnych ze szkół podstawowych powiatu zwoleńskiego. Młodzież zgodnie z regulaminem konkursu w pierwszym etapie rozwiązywała test złożony z 25 pytań. Następnie wyłonieni finaliści odpowiadali na pytania ustnie przed komisją konkursową.
Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy II - TOBIASZ KACPERSKI - zwycięzca gminnego turnieju.

Podczas eliminacji powiatowych OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" w Zwoleniu reprezentant naszej szkoły -  TOBIASZ KACPERSKI zajął I MIEJSCE  w swojej kategorii wiekowej i zapewnił sobie udział w etapie wojewódzkim OTWP, podczas którego będzie reprezentował powiat zwoleński i naszą szkołę. Turniej odbędzie się 27 kwietnia 2024 r. w miejscowości Wyszogród w powiecie płockim.

Wszyscy uczestnicy turnieju uhonorowani zostali okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczyli Pan Stefan Bernaciak - Starosta Zwoleński, Pan Waldemar Urbański – v-ce Starosta Zwoleński, st. bryg. Paweł Potucha - Komendant Powiatowy PSP w Zwoleniu oraz dh Marian Kuś Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP  w Zwoleniu.

TOBIASZOWI SERDECZNE GRATULUJEMY OGROMNEJ WIEDZY POŻARNICZEJ I ŻYCZYMY POWODZENIA NA ZAWODACH WOJEWÓDZKICH.