"DYKTANDO BIEGANE" W KLASIE V - 25.03.2024 r.

Ortografia wcale nie musi być nudna. Uczniowie klasy V  już to wiedzą. Może kojarzyć się z dobrą zabawą i zdrową rywalizacją, o czym młodzież przekonała się 25 marca 2024 r. Tego dnia na boisku szkolnym obyło się BIEGANE DYKTANDO.  Na czym ono polegało? Tekst dyktanda znajdował się w sporej odległości od ucznia. Każdy zawodnik musiał podbiec do kartki ze swoim dyktandem, przeczytać zdanie lub zdania, następnie wrócić na swoje miejsce i zapisać zapamiętaną treść. Biegacz mógł biegać tyle razy, ile potrzebował!

Metoda ta rozwija umiejętność czytania ze zrozumieniem, prawidłową wymowę, spostrzegawczość i czujność ortograficzną. Przy okazji uczniowie uczestniczyli w porannej rozgrzewce na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim ćwiczenia dostarczyły im mnóstwa pozytywnej energii i radości. Uczniowie byli bardzo aktywni i zaangażowani. Świetnie się bawili z ,,trudną ortografią”. Język polski, a szczególnie trudna sztuka ortografii nie musi być nudna. smile