SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM - 20.03.2024 r.

W dniu 20.03.2024 r. odbyło się spotkanie z uczniów kl. VII i VIII z doradcą zawodowym  z Powiatowego Urzędu Pracy w Zwoleniu panią Anną Kozak.  Tematem spotkania była kwestia wyboru zawodu i dalszej drogi kształcenia w odniesieniu do potrzeb lokalnego i krajowego rynku pracy.
Wybór  zawodu analizowano w oparciu o barometr zawodów deficytowych  i nadwyżkowych, jak również danych statystycznych z PUP  Zwoleń i obserwacji rynku pracy.
Młodzież została zapoznana z poziomem  i stopą bezrobocia w powiecie zwoleńskim, województwie i w kraju oraz strukturą zarejestrowanych osób bezrobotnych pod względem płci, wieku i poziomu wykształcenia. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli również film pt. „Dlaczego warto wybrać szkołę uczącą zawodu". Młodzież po spotkaniu skorzystała z doświadczenia doradcy i konsultacji, podczas których zadawała pytania indywidualne dotyczące własnej ścieżki rozwoju.